Teamledare till vårt lager - Babyshop Group

Vi behöver förstärka laget och söker därför nu efter en teamledare till vårt lager på Norra Stigamo. Babyshop Group är ett e-handelsbolag som säljer barnkläder, leksaker och tillbehör. Våra kunder är det mest värdefulla vi har vilket gör att vi ställer höga krav på både service och kvalité.

Om tjänsten:

Som teamledare är ditt viktigaste uppdrag att motivera våra medarbetare till att nå våra mål samt stötta dem i sin kontinuerliga utveckling. Du har till din hjälp en assisterande teamledare och en personalgrupp med väldigt mycket kunskap som ska förvaltas på bästa möjliga vis. Du jobbar tätt ihop med övriga ledare på lagret och ska även kunna täcka upp eventuell frånvaro. Vi ligger väldigt långt fram i vår automatisering och jobbar ständigt med processutveckling och ser därför att dessa områden är något som intresserar dig.

Detta är en operativ tjänst för dig som har jobbat som ledare under ett par år och söker en ny utmaning. Arbetstiderna är måndag-fredag dagtid.

Du som söker:

  • Har minst 2 år erfarenhet av ledarskap, gärna inom lagerverksamhet
  • Är prestigelös
  • Gillar att arbeta mot uppsatta mål
  • Strukturerad och ordningsam
  • Lyhörd och positiv
  • Trivs med att jobba under högt tempo
  • Ambitiös

Du brinner för ledarskap och älskar ansvar, som ledare vet du med dig att man inte får vara rädd för att misslyckas. Du är drivande i att utveckla processer och provar gärna nya vägar för att komma dit. Du har ett stort engagemang som du använder för att få gruppen att gemensamt nå sina mål.

Krav på mycket god svenska och engelska i tal och skrift. Truckkort är meriterande.

Ansökan:
Tjänsten tillsätts enligt överenskommelse, ersättning utgår enligt gällande kollektivavtal (Lager- och ehandelsavtalet). Tjänsten är en heltidstjänst, tillsvidare. Vi tillämpar 6 månaders provanställning.

Känns detta som om det är något för dig? Skicka då in din ansökan enkelt genom att trycka på ”Ansök/Apply”. Sista ansökningsdag är 2022-05-15 - Tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdag.

Apply

Ad has been closed and it is no longer possible to apply.